Pages

Thursday, July 1, 2010

Wózek

Wózek na każdą okazję może okazać się trudny do znalezienia. Potrzeby dziecka zmieniają się z wiekiem, a twoje wymagania są zależne od okazji. Wózek do długich spacerów w terenie powinien być inny niż ten do chodzenia po mieście, a do wyjazdów samochodem przyda się wózek składany.

Właśnie dlatego jeden wózek nie wystarczy, trzeba się zaopatrzyć przynamniej w kilka pojazdów dla malucha. Nawet jeżeli nigdzie nie wyjeżdżasz i wychodzisz wyłącznie na miejskie spacerki i tak będziesz potrzebować gondoli dla noworodka i spacerówki dla siedzącego już dziecka. Może się też zdarzyć, że dziecko będzie potrzebowało małej, a później większej gondoli.

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajęcie wózka, który będzie potrzebny najkrócej. Korzystne jest także wynajęcie wózka na stałe zamiast kupowania drogiego pojazdu. Warto wziąć tę możliwość pod uwagę, zwłaszcza jeżeli nie planujesz następnego dziecka, które w przyszłości korzystałoby z kupionego przez ciebie wózka. W ten sposób wydasz znacznie mniej pieniędzy. Oczywiście możesz także próbować sprzedać używany wózek, kiedy nie będzie ci już potrzebny. W ten sposób odzyskasz część zainwestowanych pieniędzy. Wymaga to jednak znalezienia kupca, podczas gdy oddanie wózka do wypożyczalni jest szybkie łatwe i nie wymaga żadnych dodatkowych starań.

No comments:

Post a Comment